wezwanie-do-zaplaty

W ostatnich dniach niektórzy otrzymali wezwanie do zapłaty należności za abonament radiowo-telewizyjny. Adresat pisma ma zapłacić kwotę 79,90 zł w ciagu 7 dni, w przeciwnym razie zostanie obciążony dodatkowo odsetkami ustawowymi i kosztami windykacji - dług w tempie ekspresowym rośnie do niemałej kwoty 898,61 zł.
Pod wezwaniem podpisuje się firma KRUK INKASO i tu powinna nam się zapalić „czerwona lampka”, firma ta nie ma nic wspólnego z dobrze znaną firmą KRUK zajmującą się windykacją należności i oferującą pomoc osobom zadłużonym, która występuje pod nazwą KRUK S.A.

Oszuści swoją korespondencję opatrzyli logiem do złudzenia kojarzącym się z KRUK S.A., logo jest jednak w innej kolorystyce.

KRUK

KRUK INKASO wyznaczając krótki termin zapłaty i wysoką karę za brak wpłaty w terminie liczy, że osoby przerażone wysokimi kosztami windykacji zapłacą niecałe 80 zł dla „świętego spokoju”.

Należy pamiętać, że za ściąganie abonamentu radiowo-telewizyjnego odpowiada Poczta Polska.

Na stronie legalnie działającej firmy KRUK, pod którą podszywają się oszuści pojawiło się ostrzeżenie.

Oświadczenie KRUK S.A.

Ponadto KRUK S.A. przestrzega przed fałszywymi mailami informującymi o rzekomym zadłużeniu i skierowaniu sprawy do komornika sądowego w celu odzyskania należności. Podane zostały adresy e-mail oszustów z jakich korespondenja była wysyłana to damian.kaszuba@lpkruk.eu, andrzej.kowalik@kruka.pl, j.kuszyba@pl.kruk.eu, tadeusz.krostka@eu.kruk.pl oraz  krzysztof.r@kruksas.pl.

Wszystkie wiadomości zawierają załącznik z wirusem, pod żadnym pozorem nie należy otwierać wiadomości. 

Są one również do siebie podobne i różnią się drobnymi szczegółami. Przykładowa treść takiej wiadomości wygląda następująco:

Szanowni Panstwo,

Ze wzgledu na brak splaty zadluzenia przesylamy przedsadowe wezwanie do zaplaty.

Haslo do załacznika: wezwanie304


Andrzej Kowalik
KRUK S.A
ul. Wolowska 8
58-100 Wroclaw